Gizlilik Politikası

Bu gizlilik politikası http://www.transformersmacerasi.com/ internet sitesi (“Site”) için geçerlidir. Site; merkezi Burhaniye Mahallesi, Abdullahağa Cad. No:51 K:1 Beylerbeyi 34676 İstanbul Türkiye adresinde bulunan Hasbro Oyuncak San. Tic. A.Ş. (bu gizlilik politikası metninde bundan böyle "biz" "bizim" veya "Hasbro" olarak anılacaktır) tarafından yönetilmektedir.

Bu gizlilik politikası ile kişisel verilerin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunuzu ve kişisel verilerin burada belirtilen şekilde kullanılması için açıkça onay verdiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz.   

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, geri döndürülemeyecek şekilde anonim hale getirilen veriler, kişisel veri olarak kabul edilmeyecek ve bu verilere ilişkin işleme faaliyetleri bu gizlilik politikası hükümleri ile bağlı olmaksızın gerçekleştirilecektir.

Hangi bilgileri nasıl elde ediyoruz?

Bu Siteyi kullandığınız takdirde hakkınızda bazı bilgi ve veriler elde ediyoruz:  

Verileriniz nereye gidiyor?

Bize sağladığınız bilgileri mümkün mertebe yerel olarak Türkiye’de saklıyoruz. Ancak, Sitemiz vasıtasıyla sunulan hizmetlerin bir parçası olarak bize sağladığınız bilgiler Türkiye dışında diğer ülkelere transfer edilebilir. Örneğin, bu durum sunucularımızdan herhangi birinin Hasbro Grup şirketleri tarafından Türkiye dışında bir ülkede tutulduğu veya hizmet sağlayıcılarımızdan birinin Türkiye dışında bir ülkede bulunduğu hallerde söz konusu olabilir. Ayrıca dünya çapında farklı ülkelerde bulunan grup şirketlerimiz ile bilgi paylaşabiliriz. Diğer grup şirketlerimizin iletişim bilgilerine ihtiyaç duymanız halinde lütfen bizimle iletişime geçin. Hasbro Oyuncak Sanayi Ticaret A.Ş.’ye ilişkin Kurumsal Bilgilere buradan erişebilirsiniz. Bu ülkelerde Türkiye’ye benzer veri koruma yasaları bulunmayabilir. Bu şekilde bilgilerinizi Türkiye dışına transfer etmemiz halinde size ilişkin kişisel verilerin yeterli bir şekilde korunmasına devam edilebilmesi için gerekli önlemleri alacağız.

Bu gizlilik politikasında atıf yapılan açıklamalar haricinde herhangi bir kişisel bilginizi, yasal olarak yetkimizin bulunduğu veya yükümlü olduğumuz durumlar haricinde, izniniz olmaksızın açıklamayacağız. Kişisel Verilen Korunması Kanunu uyarınca izninizin alınmasını gerektiren başlıca durumlar aşağıda belirtilmiştir:

Kişisel verilerinizi ne kadar süre ile saklayacağız?

Sağladığınız kişisel verileri sunduğumuz hizmetlerin niteliğinden kaynaklanan yükümlülüklerin yerine getirilmesi için bu hizmetleri sunduğumuz süre boyunca saklayacağız.  

Sizinle aramızda herhangi bir uyuşmazlık olması halinde kişisel verilerinizi ilgili mevzuatta belirtilen zamanaşımı süresince yalnızca ilgili uyuşmazlık kapsamında gerekli savunmaların yapılması amacı ile sınırlı olmak üzere saklayacağız.   

Politikada Yapılacak Değişiklikler

Zaman zaman Hasbro internet sitesinde yapılacak iyileştirmeler bu gizlilik politikasında dönemsel değişiklikler yapılmasını gerektirebilir. Lütfen bu şekilde yapılacak değişiklikleri görmek için bu gizlilik politikasını düzenli olarak gözden geçirmeyi unutmayın. Gizlilik politikamızı değiştirmemiz halinde hangi bilgileri topladığımız, bunları nasıl kullandığımız ve hangi hallerde açıkladığımız ile ilgili sürekli bilgi sahibi olmanız açısından bu değişikliklere bu sayfada yer vereceğiz.  

Güvenlik

İnternet güvenli bir ortam değildir. Bu sebeple detaylarınızın bu Siteden iletilmeleri esnasında şifrelenmesi dahil olmak üzere, gizliliğinizi yetkisiz erişimden ve uygunsuz kullanımdan korumaya yardımcı olmak amacıyla bazı teknoloji ve politikalar kullandık. Yeni teknolojiler geliştikçe, buna uygun şekilde güvenlik önlemlerimizi gözden geçirmeye ve güncellemeye devam edeceğiz.  

Üçüncü taraf internet siteleri

Diğer internet sitelerinin gizlilik politikalarından ve uygulamalarından, bağlantılarına Sitemizden erişmeniz hali dahil olmak üzere, sorumlu değiliz ve ziyaret ettiğiniz her internet sitesinin politikasını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca Sitemize bir üçüncü taraf internet sitesinden bağlanmanız durumunda söz konusu üçüncü taraf internet sitesinin sahiplerinin veya işletmecilerinin güvenlik politikalarından sorumlu değiliz. Söz konusu üçüncü taraf internet sitesinin politikasını kontrol etmenizi ve herhangi bir soru veya sorununuz olması halinde ilgili internet sitesinin sahibi veya işletmecisi ile irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz.  

Bir Gizlilik Hususuna ilişkin olarak sizinle nasıl irtibata geçebilirim?

Aşağıdaki bilgileri sorma ve talep etme hakkınız bulunmaktadır:

Herhangi bir kişisel verinizin tarafımızca kullanılamaması ile sonuçlanacak bir talepte bulunmanız halinde size taahhüt ettiğimiz hizmetlerden am olarak yararlanamayabileceğinizi kabul ve bu kapsamda doğacak her türlü sorumluluğun kendinize ait olacağını beyan etmektesiniz. 

Kişisel verilerinize ilişkin herhangi bir sorunuzun olması halinde bizimle aşağıda belirtilen yollarla iletişime geçebilirsiniz:

E-posta: info@hasbro.com.tr
Telefon: +90 216 4229010

Veya aşağıdaki adresimize yazın:

Burhaniye Mahallesi, Abdullahağa Cad. No:51 K:1 Beylerbeyi 34676 İstanbul